top of page

Uzzini par populārākajiem apskates objektiem mūsu apkaimē

Ko apskatīt Krāslavā

Atpūtas kompleks atrodas ļoti skaistā vietā pie ezera, kur ir vairāki interesanti apskates objekti. Kulturvēsturiskus un dabas objektus var apceļot kājām, uz velosipēda vai auto.

ezezers-kempings-(3).jpg

Ežezers

Ežezers atrodas Krāslavas novada, Ezernieku un Andzeļu pagastā. Salām bagātākais ezers Latvijā un Baltijā. Ezerā ir 35 salas ar kopējo platību 77,6 ha, savukārt, kopā ezerā saskaitīti ap 70 salveidīgi veidojumi, jeb sēkļi. No ezera iztek Narūta – Daugavas baseinam piederīga upe.


2006. gada novembrī ezers iekļauts Rāznas nacionālajā parkā. Vidējais ezera dziļums ir 6,4 metri, bet maksimālais dziļums – 21 metrs. Rāznas nacionālais parks ir konstatējis 18-24 sugu zivis, Ežezera teritorijā ir ierīkotas publiskās atpūtas vietas, kur ir iespēja nopeldēties un arī nodarboties ar aktīvo atpūtu. Pludmales ir ierīkotas uz pašvaldības zemes un tāpēc ir brīvi pieejamas visiem (Ezernieku pludmale un Andzeļu pludmale).

Draudzības Kurgāns

1959.gadā Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas robežu saskares punktā par piemiņu triju kaimiņvalstu tautu draudzībai II Pasaules kara laikā tika uzbērts apmēram 3 metrus augsts uzkalns – Draudzības kurgāns. Te novietotas piemiņas zīmes, netālu atrodas piemineklis partizānu vienības komandierim Imantam Sudmalim. Uz kurgānu no katras puses ved koku aleja. Kurgāna virsotnē aug ozols – tautu draudzības simbols.

Apmeklējot līdzi jābūt derīgai pasei (identifikācijas kartei) un speciālai caurlaidei (atļaujai), kas ļauj uzturēties pierobežas joslā.

kurgans-1.jpg
ozols.jpg

Piloru ozolu audze

Piloru (Piļāru, Piļoru) ozolu birzs ir viena no retajām tīrajām ozolu audzēm Latvijā, atrodas Ežezera krastā, Piļoros. Valsts aizsardzībā no 1928.gada. Ozoliem ir aptuveni 200 gadi. Piļoru ozolu audze meklējama Ezernieku – Andzeļu ceļa malā, kur izveidots neliels auto stāvlaukums, taka, uzstādīts informatīvais stends un izveidota atpūtas vieta ar laipu, no kurienes paveras skats uz Ežezera ziemeļdaļas līci un salām. Šeit ir sastopamas ozolu audzēm raksturīgās augu, sēņu un kukaiņu sugas, taču tās atpazīs zinātājs.

Jaundomes muiža

19.gs. sākumā celtā Jaundomes muiža, kura atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, Ezernieku pagasta Jaundomē.

 

Jaundomes muižas vides Izglītības centra un ekspozīcijas zāles piedāvājums:

  • Ekskursija pa Jaundomes muižas Vides izgītības centru un ekspozīciju zāli. Iepazīšanās ar vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, kā arī iespēja apskatīt putnu izbāzeņus un citus eksponātus;

  • Iespēja apskatīt un izmēģināt interaktīvo materiālu „Ežezers”;

  • Piedāvājam izglītojošas spēles, kas patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem;

  • Ekskursija pa Jaundomes muižas teritoriju un tās vēsturiskais izklāsts;

  • Putnu vērošana ar binokļiem – gida pavadībā;

  • Aprīkojuma un telpu noma konferenču un saviesīgu pasākumu organizēšanai.

  • Vietējo ezeru veltes – zivju zupas degustācija, kas pagatavota pēc klasiskām receptēm var piedalīties pašam zupas vārīšanas procesā;

  • Laivu maršruts pa Ežezeru, jāpiesakās 3 nedēļas iepriekš;

  • Kāzu pieturas punkts ­– foto sesijai.

jaunodomes-muiza (1).jpg
bottom of page